Напуска ли TNA? Mike Santana коментира бъдещето си
Mike Santana е решен да продължи да се развива в кеч кариерата си, независимо дали ще остане в TNA или ще поеме в друга посока.
В момента Santana е TNA World Champion и му предстои защита на титлата срещу Nic Nemeth на Slammiversary тази неделя (28 юни). Възможно е това да бъде едно от последните му участия за TNA, тъй като според информации договорът му изтича в средата на юли. Съществуват и слухове, че WWE проявява интерес към него и иска да го привлече в основния ростър преди края на 2026 година.
Без да коментира директно ситуацията с договора си, Santana говори за бъдещето си в интервю за McGuire on Wrestling.
Той заяви, че приема много сериозно ролята си като една от водещите звезди на TNA и похвали талантливия ростър и екипа на компанията. Въпреки това даде да се разбере, че е отворен към нови възможности, ако те му позволят да се развива.
„Благодарен съм за възможността, която TNA ми даде през последните две години, за да преоткрия себе си и да изградя наново кариерата си. Когато погледна назад към тези две години, виждам колко много неща успях да постигна.“
„Не приемам това за даденост. Да бъда част от причината компанията да е там, където е днес, да има нов телевизионен договор и всички тези неща, и да съм в центъра на това развитие – чувството е страхотно и го приемам много сериозно.“
„Що се отнася до бъдещето, за мен развитието е част от живота. Ако има възможност да израсна, ще го правя. Независимо дали е в TNA или някъде другаде. Ако не се развиваш в този бизнес, тогава какво правиш? Ако не се стремиш към прогрес, тогава какъв е смисълът?“
„В крайна сметка трябва да покажа на дъщеря си, че винаги има следващо ниво. Баща ми винаги казваше, че върхът на една планина е началото на следващата. Така че продължавай да се изкачваш.“
Mike Santana и миналото
След напускането на AEW Santana се утвърди като успешен индивидуален кечист в TNA и вече е двукратен TNA World Champion.
Благодарение на партньорството между TNA и NXT той вече направи и няколко участия в WWE.
През февруари Santana отбеляза три години без употреба на алкохол и наркотици.
В интервюто той призна, че въпреки всички трудности, през които е преминал, не би променил нищо.
„Да стигнеш дъното е най-доброто място, от което можеш да започнеш да градиш основа. Използвах болката, трудностите и всичко, през което преминах, като мотивация. Заедно с дъщеря ми.“
„Мразя факта, че трябваше да премина през тези неща, но не бих променил нищо, защото те ме направиха човека, който съм днес, и ме доведоха до мястото, на което съм.“
„Специални неща предстоят. И чувствам, че тепърва започвам.“